Dabarprisijungę:
398 408
  Pažintys Paieška Forumas Pokalbiai SMS pažintys Pramogos

4 priežastys, kodėl prieš šventes žmonės nenori būti vieni

Nors šventės – tikėjimo ir vilties simbolis, turime pripažinti, kad jų laukimas ne visada toks smagus. Grūstys ir eilės prekybos centruose, penkiolikos žuvies paruošimo būdų paieška, bandymas tilpti į dovanoms skirtas lėšas, darbo vakarėliai, kurių metu atsiranda įkaušusių kolegų, norinčių išsiaiškinti santykius. O jei dar visa tai turi išgyventi vienas...

Sena kaip gyvenimas tasyklė – prieš šventes žmonės jaučiasi vienišesni, nei įprastai. Kaip rodo vieno didžiausių pažinčių portalų Lietuvoje – ieskok.lt statistika, antros pusės ieškančių narių skaičius smarkiai šokteli lapkričio mėnesį ir laikosi iki pat Valentino dienos. Belieka išsiaiškinti, kokios paūmėjusio vienatvės jausmo priežastys ir kaip jų išvengti?

Socialinių tinklų įrašai

Turbūt ir patys pastebėjote, kad prieš šventes smarkiai padidėja porų įrašai socialiniuose tinkluose. Kelionės, šeimos vakarienės, dovanų pakavimas, maisto ruoša, įvairūs renginiai, galų gale, pranešimai apie sužadėtuves ar šeimos pagausėjimą. Žinant, kad artėja metas, kai vos prigirdinčios močiutės ir senmergės tetos prie šventinio stalo vėl skaitys pamokslus apie santuokos ir vaikų būtinybę, tai erzina kur kas labiau nei įprastai.

Nesmagu pripažinti, bet net jei akimirkų autoriai yra Jūsų draugai, slapčia norisi, kad visi pasaulyje būtų tokie pat vieni, kaip ir Jūs. Nusiraminkite, tai nereiškia, kad esate savanaudis ar negeras žmogus. Tiesiog romantiškų scenų vaizdiniai ir aplinkinių laimė dažnai primena apie tai, ko neturime mes. Kaip galėtume sau padėti?

Griebkite vienišų draugų būrį ir praleiskite kuo daugiau laiko su jais. Žiūrėkite problemai tiesiai į akis: įsijunkite romantišką komediją ir juokitės, komentuokite saldžių porelių nuotraukas ir pagalvokite, kad išvengėte dalyko, kuris yra dar nemalonesnis nei būti vienam per šventes – būti ką tik išsiskyrusiam per šventes. Darosi ramiau, ar ne?

Brangesnės dovanos

Pirkti dovanas dviese ne tik smagiau, bet ir patogiau. Prisiminkite, kai turite nupirkti dovanas visai sesers šeimynai, turinčiai pulką atžalų. Juk bendra dovana vaikams, vis dar tikintiems Kalėdų seneliu būtų mažų mažiausiai šokas. O dar tas jausmas, kai visą dieną praleidi parduotuvėje ieškodamas pačio šauniausio lego ir madingiausių barbės drabužių, o trečius metus iš eilės gauni dušo žėlė...

Taigi dar viena vienišų žmonių problema – išlaidos. Pirkti dovanas dviese reikalauja mažiau lėšų kiekvienam ir garantuoja, kad gausite dvi arba vieną didesnę dovaną. Taip, taip, skaičiuoti pinigus dovanoms negražu, tačiau gruodis yra tas mėnuo, kai išlaidos smarkiai viršija mūsų galimybes.

Šiuo atveju patarimas galioja ne tik vienišiems, o visiems! Nelaukite paskutinės minutės, dovanas pirkite iš anksto. Pradėkite tai daryti ne vėliau nei lapkritį, o dar geriau – spalį. Juk tada prekybos centruose nėra jokių eilių, nereikia žiūrėti į piktas, pavargusias, jau tūkstantajį kartą dovanas pakuojačias pardavėjas, o svarbiausia – gruodį sumažėja išlaidos ir nereikia papildomai galvoti apie tai, kaip gera būtų turėti antrą pusę.

Vakarėliai poroms

Ar yra tekę atsidurti vakarėliuose, kur visi poromis, o Jūs ne? Nelabai malonu, tiesa? Turbūt svarbiausias klausimas per šventes – kur sutikti Naujuosius metus. Ypač, kai kelionės, vakarėliai ir nakvynės viešbučiuose siūlomos dviems, o tai tikrai sukelia neigiamas mintis tiems, kurie ir taip pavargę visur girdėti linksniuojamą skaičių du.

Šioje situacijoje išsisukti padės drąsa arba originalumas. Leiskitės į kelionę vieni. Galbūt skamba ir ne taip smagiai, tačiau svečioje šalyje galite patirti nuotykių bei sutikti daug žmonių, kurie padės pamiršti vienatvę. Jei neturite galimybės išvykti, į vakarėlį pasiimkite gyvūnėlį ar atsispausdinkite patinkančios įžimybės nuotrauką bei sakykite, kad jie šį vakarą bus Jūsų pora. Gal problemos ir neišspręsite, bet visi turės iš ko gardžiai pasijuokti ir geriau suprasti Jūsų situaciją.

Šaltasis metų laikotarpis

Ši priežastis gali atrodyti elementari ar net juokinga, tačiau pagalvokite geriau. Vasara – metas, kai turime daugiau veiklos: kelionės, jūra, atostogos, festivaliai, savaitgaliai kaime. Žiemą, kai vakarai tokie trumpi, juos praleidžiame namuose. Na, o vieni namuose, nori, nenori, kemšame į galvą ne visada malonias mintis: „Kodėl aš vienas? Nejaugi manęs niekas negali pamilti? Ar aš toks nepatrauklus kitiems?“ ir pan. Šaltukas už lango ir noras kažką apsikabinti gurkšnojant kakavos puodelį, taip pat negelbsti situacijos.

 

Geriausias patarimas – vykite negeras mintis šalin. Tačiau ir patys suprantame, kad tai padaryti nėra taip paprasta. Tam gali padėti gera knyga. Nemėgstantiems skaityti – geras serialas. Išsirinkite tokį, kuriame kuo mažiau romantikos ir pasileiskite į naujus nuotykius su serialo veikėjais. Jei mėgstate gaminti – eksperimentuokite virtuvėje, o jei ne – pradėkite! Patikėkite, jei pasimatymo metu prasitarsite, kad galite iškepti gardžiausią picą ar nepakartojamą obuolių pyragą, gausite didelį pliusą prie savo dosjė.

Paskelbta: 2015.12.28