Dabarprisijungę:
546 636
  Pažintys Paieška Forumas Pokalbiai SMS pažintys Pramogos

Darnūs santykiai – ne visada mitas

Nuolat girdime istorijas apie darnias, nuolat gražiai bendraujančias, puikiai sprendžiančias problemas poras ir svarstome, kodėl negalime būti panašesni į jas. O kaip dažnai Jums tenka matyti tokias poras? Kaip dažnai Jūsų draugai vartoja frazes: „Mes niekada nesipykstame“, „Sutariame visais klausimais“, „Kiekvieną akimirką jaučiuosi be galo laimingas (-a)“? Turbūt suprantate, kad šiuos teiginius išsakantys asmenys tiesiog puikiai geba neišnešti į viešumą namų šiukšlių. Juk nėra poros, kurioje nepasitaiko barnių ar kitų nesutarimų. Vis dėlto, vienos poros nesugeba susitvardyti ir net viešai demonstruoja savo įtūžį bei kelia scenas, kitos iš šalies rodo pavyzdingus santykius, nors viduje gniaužia pyktį ir nepasitenkinimą, o trečios tiesiog būna laimingos, nepaisant mažų nesklandumų, kuriuos laiko normalia santykių dalimi ir nebijo pripažinti, kad būna visko. Norite priklausyti trečiai grupei? Štai keletas patarimų, padėsiančių tapti laimingesne pora.

Skyrybos – ne išeitis

Visiems aišku, kad santykiuose pasitaiko visko: ir sunkių, ir gražių akimirkų. Kuo labiau stengsitės susikurti laimę, tuo daugiau jos ir turėsite. Dažnai įsimylėjimo afekto apimtos poros mano, kad meilė – nuolatinis skraidymas padebesiais ir skaudžiai krenta, kai ateina metas suvokti, jog kasdienės smulkmenos ir kitos aplinkybės gali tai užgožti. Didžiausia porų daroma klaida – puolimas į kraštutinumus. Nesutariame, pykstamės, esame nebe tokie aistringi – pats metas sukti skirtingais keliais. Na, o kas gi laukia Jūsų kitame kelyje? Tos pačios problemos, tie patys pojūčiai. Laimingos poros nesiskiria, o sprendžia problemas. Jos ne kritikuoja mylimąjį, o stengiasi atsižvelgti ir į savo daromas klaidas. Patikėkite, juodi debesys anksčiau ar vėliau išsisklaido ir tik nuo Jūsų priklausys, ar turėsite su kuo pasidalinti saulėtomis akimirkomis.

Atvirumas, atvirumas ir dar kartą atvirumas!

Taip. Šią frazę galima pakartoti ir dar šimtą kartų. Svarbu, kad gerai įsimintumėte. Kaip manote, kodėl Jūsų antra pusė Jus pamilo? Tikrai ne dėl gražių akių, puikios figūros ar finansinės padėties (tikėkimės). Jei ji nori būti su Jumis, vadinasi, pamilo visą komplektą, kurį sudaro ne tik Jūsų gerosios savybės, nuopelnai, pasiekimai, bet ir klaidos, nevykę pokštai, erzinančios ydos ir pan. Taigi, kad ir kokią šunybę iškrėtete, nebijokite to papasakoti mylimąjam. Net jei žinote, kad galite sulaukti neigiamos reakcijos, supraskite, kad pyktis praeis, o žinia, kad Jūs kažką slėpėte, yra daug skaudesnė už tiesą. Ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie jausmus. Dažnai poros (ypatingai moterys) galvoja, kad antroji pusė supranta juos ir žino, kas dedasi jų galvoje, širdyje. Deja, taip nėra. Išsikalbėkite, jei Jus slegia blogos emocijos, jei esate kažkuo nepatenkintas ar jaučiatės nesaugiai. Žinant problemas, jas spręsti žymiai lengviau, ar ne?

Reikalavimas ar skatinimas?

Dar viena santykių klaida – tikėjimasis, kad antroji pusė privalo atlikti tam tikras pareigas. Pykstame, jei mylimas žmogus neišplovė indų, nepagamino vakarienės, neįtaisė lemputės ar nepadovanojo gėlių ir galvojame, kad tai elementarūs dalykai, kuriuos ji turi suprasti ir atlikti. Dar blogiau – dažnai vartojame žodelį privalai. Taip primetame darbus ir veiksmus, kuriuos sąmonėje suvokiame kaip savaime suprantamus. Tačiau ar patys esame auksiniai ir įgyvendiname visus slaptus mylimojo troškimus? Užuot teigę, kad antroji pusė privalo elgtis vienaip ar kitaip, skatinkime ir girkime ją. Užuot sakę: „Aš sergu, o Tu privalai mane slaugyti“, švelniai pašnabždėkite: „Aš tikrai prastai jaučiuosi, o Tu esi nuostabus slaugas“. Partnerio ausims tai skambės daug maloniau ir sukels nuoširdžius jausmus bei norą jumis rūpintis. Tad, išmeskime visus privalai, turi, nesugebi iš žodyno ir keiskime juos į prašau, gal galėtum, jei Tau nesunku, Tu taip puikiai moki ar kitas panašias frazes.

Abipusis palaikymas – visur ir visada!

Net jei pasaulis griūna po kojomis, net jei Jūsų partneris padarė didžiulę klaidą, dėl kurios kenčiate ir Jūs, nepamirškite, kad ir jam dabar be galo sunku, palaikykite jį. Jei nepritariate antrosios pusės idėjoms, nepulkite į akis aiškinti, kokia tai nesąmonė, o paimkite ją už rankos ir parodykite, kad net jei ir esate prieš, palaikysite ją bet kokiu atveju. Savirealizacija – vienas didžiausių žmogaus poreikių, todėl turite leisti mylimąjam skleistis, siekti savo tikslų ir kuo galėdamas prie to prisidėti. Žinojimas, kad bėdoje liksi ne vienas ir turėsi palaikymą – nepakeičiama vertybė, tvirtinanti santykius.

Nesavanaudiškas seksas

Santykių pradžioje vienintelė problema, susijusi su intymiais santykiais, gali būti klausimas, kur tai darysite kitą kartą. Tačiau su laiku atsiranda aplinkybių, paveikiančių lytinį gyvenimą. Tai gali būti nuovargis darbas, vaikai, su fiziniais duomenimis susijusios, ar kitos bėdos. Nors sueičių skaičius mažėja, dažnai įsižeidžiame, kai partneris nenori mylėtis. Turėtume būti supratingesni. Juk ir patys ne visada jaučiame potraukį, o seksas be nusiteikimo neprilygsta įprastam. Tad, būkite supratingesni, ir jei tikrai neturite seksualinio apetito, paaiškinkite tai partneriui. Žinoma, nepamirškite ieškoti progų, kai abu būsite nusiteikę ir atsiimkite su kaupu. Seksas – svarbi tvirtų santykių dalis. Kuo daugiau apsikabinimų, prisilietimų ir malonių akimirkų patirsite, tuo stipresnį ryšį jausite vienas kitam.

Paskelbta: 2015.10.29