Dabarprisijungę:
238 338
  Pažintys Paieška Forumas Pokalbiai SMS pažintys Pramogos

Ištikimas visą gyvenimą

Klausimas:

Jau ilgą laiką stebiu vyresnių porų bendravimą, jų santykių peripetijas ir vis suprantu - ar žmonės pragyvenę santuokoje 25, 40 ir daugiau metų kartu, sugebėjo išlikti ištikimi vienas kitam tiek kūnu, tiek siela? Ar visas negandas jie pamiršę ir toliau koja kojan žengia kartu gyvenimo keliu? Ar fiziškai įmanoma, kad du, sveiki organizmai išliks ištikimi vienas kitam visą gyvenimą?

Atsakymas:

Sveiki,

Jūsų nerimas visiškai suprantamas. 

Kodėl? Nes šeima mūsų visuomenėje visiškai nesaugoma. Gaila, bet daug metų kartu pragyvenę žmonės retai kada jaučia vienas kitam šiltus jausmus, o apie ištikimybę ar meilę nėra net kalbos. Neištikimybė gali egzistuoti ne tik fizinėje, bet ir dvasinėje plotmėje, mintyse, kalboje. Kad nuklystum į kairę, nebūtina pragyventi 20 metų drauge. Kai kurios poros jau nuo pirmų dienų gyvena neištikimybėje.

Kodėl? 

Dėl žinių trūkumo. Mūsų visuomenėje nėra propaguojamas laimingos šeimos įvaizdis, todėl jauni žmonės net nenutuokia, kaip funkcionuoja šeima, kas yra ištikimybė. Gaila, bet ir iš tėvų ne visada galime to pasimokyti. Itin retai galime matyti darnų bendravimą tėvų, kurių ir vaikai norėtų turėti tokius pat nuostabius, malonius santykius. Todėl visuomenėje vyrauja didžiulis paradoksas: gyventi kaip tėvai nenorime, o kitaip negalime, nes pasąmoningai atkartojame tik tą modelį, kokį matėme daugybę kartų (ypač vaikystėje). 

Ką daryti? 

Aš labai Jumis džiaugiuosi, nes Jūs turite didelę galimybę sukurti darnius tarpusavio santykius su savo antrąja puse. Kodėl aš taip manau? Nes Jūs ieškote atsakymo! Kiti visą gyvenimą taip ir pragyvena net nesusimąstę ką jie gali padaryti, kad Jų šeima būtų darni. O Jūs mąstote, ieškote. 

Jei taip atsitiko, kad gimėte ne pačioje tobuliausioje šeimoje ir patekote į 95% tokių vaikų, turiu Jus nudžiuginti – Jūs turite išeitį. Žinios, kurias po truputį pritaikysite gyvenime ir paversite praktika.

80% procentų už šeimos santykius atsakinga moteris. Tad nuo Jūsų priklausys, kokie bus Jūsų santykiai rytoj, už penkių metų, ar už trisdešimties. Nelaukite, kol Jūsų partneris pradės kažką gerinti ir nesiskųskite, jei taip nėra. Dažnai pagrindinė vyro interesų zona yra ne šeima, o savirealizacija. Ieškokite moterų, kurios gyvena gražiose, laimingose šeimose, kurių vyrai sėkmingi savo srityse (tai dar vienas darnių santykių rodiklis), o jos pačios jaučiasi laimingos. Klausykite jų, perimkite jų laimės patirtį.

Kaip atskirti, kurios žinios vertos dėmesio, kurios ne? Jei sakoma: „Kažkas kitas privalo, jis turi“,– tai nebus Jūsų kelias į laimę, sutarimą, pagarbą ir meilę. Bet jei girdėsite, kad visų pirma „Jūs turite, galite ir nereikia laukti to atgal“,– tai bus panašiau į tiesą. Ir dar... Baikite atsakymų ieškoti populiariuose žurnaluose ar televizijos laidose. Tai dažniausiai būna netikra, surežisuota ir toli gražu neatspindi tiesos.

Ieškokite laiko patikrintų šaltinių, psichologinių knygų, laimingų istorijų ir supraskite, kad jei rodysite pastangas, atgal gausite su kaupu.

Valentina Butautienė, „Damų akademijos“ darnių santykių ekspertė.

Daugiau: damuakademija.lt

Paskelbta: 2014.06.02