Dabarprisijungę:
514 622
  Pažintys Paieška Forumas Pokalbiai SMS pažintys Pramogos

Santykių pakopos

Turbūt kiekvienas prisimena pirmuosius pasimatymus, kuomet kiekviena diena su mylimuoju buvo pilna romantikos, nesibaigiantys pažadai šildė širdį ir meilė atrodė amžina.

Per pirmuosius mėnesius telefonas netyla nuo skambučių ir sms žinučių su mielais komplimentais, nuolatinis rūpinimasis, tačiau pamažu tai baigiasi. Taigi, žmonių tarpusavio santykiai keičiasi ir netgi galima įvardyti keletą jų stadijų, kurios yra būdingos visoms poroms.

1. „Love is in the air“. Visi pradeda nuo to paties, kai visą laiką turite būti kartu, negalite atitraukti vienas nuo kito nei akių, nei rankų, kai romantiškiausios dainos atrodo sukurtos tik Jums. Tada įsimylėjėliai ne tik stengiasi tapti geriausiais, kokiais tik gali būti, bet ir nepastebi vienas kito trūkumų.

2. Antrąją pakopą būtų galima pavadinti „Aš tik žmogus“. Šiame etape pradedama įžvelgti realybę ir pastebėti tokius mylimojo poelgius, kurie ankščiau žavėjo, o dabar erzina. Kiekvienas turi trūkumų, klaidų ir blogų įpročių bagažą, kuris tampa pastebimas tik vėliau.

3. Toliau seka periodas, kurį ištveria tik tvirčiausios poros, pasitelkdamos atvirą ir nuoširdų bendravimą, bei kantrybę. Nes ginčai bei nesibaigiančios diskusijos, poroje nepraeina be pasekmių.

4. Perėjus pykčių ir nesutarimų pakopą dažniausiai seka vienas kito įvertinimas, kuomet iš naujas atrandamas tarpusavio artumas ir saugumas. Statomi stabilūs santykiai, grįsti pasitikėjimu ir tai, kas prieš tai atrodė nepakenčiama tampa labai sava.

5. Galiausiai pora pasiekia santykių augimo viršūnę, kuomet mylimąjį pažįsti taip pat gerai, kaip ir save, o svarbiausia, kad tokį jį priimi. Nors kivirčai dėl menkniekių niekur nedingsta, tačiau jie nekelia grėsmės santykiams, nes jie nebėra tik romantikos iliuzija.

Parengta pagal užsienio spaudą.

Paskelbta: 2011.03.22