Dabarprisijungę:
424 574
  Pažintys Paieška Forumas Pokalbiai SMS pažintys Pramogos

Klaipėdos „Global“ – pirmasis Lietuvos klubas tarp šimto planetos geriausiųjų.

Klaipėdos „Global“ yra vienas iš šimto geriausių pasaulyje naktinių klubų. Šitaip nusprendė įvairių šalių didžėjai, šiemet balsavę elektroninės šokių muzikos žurnalo „DJ Mag“ surengtuose tradiciniuose rinkimuose. Į Klaipėdą plūsta sveikinimai iš kitų šalies naktinių pasilinksminimų rengėjų – „Global“ tapo pirmuoju Lietuvos klubu, patekusiu į prestižinį sąrašą. Klaipėdiečių komandos vado Mindaugo Bačiliūno-DJ Mindaugėlio nuomone, šis laimėjimas vertingas ne tik klubui, bet ir visam miestui bei šaliai. Jo dėka pramogų organizatoriams taps paprasčiau į mūsų kraštą kviestis žymiausius pasaulio šokių muzikos scenos veikėjus. Kitą penktadienį, balandžio 17-ąją, visi „Global“ bičiuliai kviečiami atšvęsti uostamiesčio pramogų rengėjų širdis glostantį pasiekimą išskirtiniame vakarėlyje, kuriame gros klubui nusipelnęs draugas James Zabiela ir rezidentai Mindaugėlis bei Marius Ivanoff.

Britų žurnalas „DJ Mag“ kasmet pristato šimto geriausiųjų pasaulio klubų ir didžėjų sąrašus. Klubų rinkimai išsiskiria tuo, kad juose atsižvelgiama tik į profesionalų nuomonę – pasaulį skersai išilgai išmaišę didžėjai nurodo jiems patikusias apsilankymų vietas. Pristatyti savęs „rinkimine kampanija“ patys klubai negali, balsavime nedalyvauja ir jų gerbėjai.

Šiemet į sąrašą nebe pirmą kartą pateko tokie klubai, kaip Londono „Fabric“, Tokijo „Womb“, tolimosios Brazilijos „Warung“, Frankfurto „Cocoon“, Ibizos legendos „Amnesia“, „Space“, „Pacha“ ir kt., o jo viršūnėje karaliauja šių dienų technomuzikos sostine vadinamas Berlyno „Berghain“.

Mindaugėlio teigimu, uostamiesčio klubui prieš penkerius metus pradėjus veikti su „Global“ vėliava, prioritetinė užduotis buvo iškelti jį į solidų lygį. Asmeniniai kontaktai su agentūromis, globojančiomis pasaulinio garso atlikėjus, buvo tik pirmasis laiptelis šio tikslo link, mat daugelis užsieniečių tuomet skeptiškai vertino Klaipėdą vien dėl nedidelio gyventojų skaičiaus.

„Niekas netikėjo, kad klubinė kultūra čia kažkam nuoširdžiai rūpi, – prisiminė didžėjus. – Bet mūsų komandos ir Lietuvos klubinėtojų dėka viskas pradėjo dėliotis į vietas. Vienu iš esminių momentų vadinčiau tai, kad uostamiesčiui teko garbė priimti pirmąkart į Lietuvą groti atvažiavusį britų didžėjų James Zabiela, kuris kolegoms negailėjo puikių atsiliepimų apie Klaipėdos žmones. Lankytojų dėka tai, kas vyko vėliau, pranoko mūsų pačių lūkesčius. Ačiū visiems, kurie buvote ir esate drauge!“

„Global“ sunku būtų parinkti tinkamesnį pavadinimą, – rašoma „DJ Mag“ autorių parengtame klubo pristatyme. – Tolimiems Rytų Europos kampeliams tapus pasaulinės klubinės kultūros imperijos dalimi, nuo 2004-ųjų „Global“ aikštelėje Lietuvos jaunimui buvo pristatytas ne vienas pasaulinio garso didžėjus. Nepretenzingoje klubo aplinkoje yra groję Lee Burridge, D‘Julz, Gene Farris, Jimmy Van M, Mistress De Funk, „16 Bit Lolitas“, tačiau lietuviškos publikos entuziazmą geriausiai apibūdino James Zabiela, pavadinęs vakarėlį „Global“ klube vienu iš geriausių savo karjeroje pastaraisiais metais.“

„Žinojimas, kad nedidelėje mūsų valstybėje ir net ne didžiausiame jos mieste įsikūręs naktinis klubas sulaukė tokio įvertinimo, žadina maloniausius jausmus ir stiprina mūsų entuziazmą. Pasaulinė naktinių klubų rinka – didelė ir įspūdinga, yra šalių, kuriose jie skaičiuojami tūkstančiais. Tai, kad į geriausiųjų šimtuką pateko klubas „Global“ – įsimintinas mūsų darbo įvertinimas ir vertingas Lietuvos klubinio judėjimo pasiekimas“, – sakė klubo atstovai.
Paskelbta: 2009.04.08