Dabarprisijungę:
440 524
  Pažintys Paieška Forumas Pokalbiai SMS pažintys Pramogos

Ar verta suteikti vyrui antrą šansą?

Ar verta suteikti stipriosios lyties atstovams antrą galimybę? Ar galima su jais susitaikyti po išdavystės, neištikimybės, apgavystės ir kitų nedorybių, dėl kurių moteris turėtų nedvejodama palikti vyrą?

Psichologai dažnai girdi tokį klausimą ir laiko jį vienu populiariausių. Pabandykime išsiaiškinti ir įsigilinti į vyrų psichologų požiūrį bei patarimus, kad galėtume pačios pasirinkti vienareikšmį atsakymą: taip arba ne.

Populiariausia tokio klausimo priežastis – neištikimybė. Kodėl taip atsitinka? Gamtoje visiems stipriosios lyties atstovams nelengva. Renkasi juk patelė! Patį stipriausią, sveikiausią, sugebantį perduoti palikuonims „aukščiausios kokybės“ genus. Patelė rengia apžiūras, atlieka griežtą atranką... O vargšas patinėlis iš visų jėgų stengiasi jai įrodyti, kad jis – būtent tai, ko reikia!

Mūsų vyrų pasąmonė išsaugojo šią tūkstantmečių baimę nebūti išrinktam ir prarasti šansą į palikuonis. Štai jie ir kovoja ragais kaip elniai, burkuoja kaip tetervinai ir išleidžia uodegas kaip povai! Jų baimė ir instinktas stumia juos į neištikimybę. Vyras turėtų nurimti suradęs sau tikrą patelę. Ji varo jį iš proto, suteikia jaukumą, iškankina lovoje, kaip galima jai būti neištikimam? Galima – iš inercijos, juk jis įpratęs imti viską , ko jam reikia, tačiau dar neišmoko atiduoti jai visko.

Bręsdamas vyras įgauna didelį gyvenimo tempo pagreitį kaip ultragarsinis naikintuvas, o stabdymo kelias jo ilgas. Neįmanoma sustoti iškart. Tai nereiškia, kad vyrams reikia atleisti, gailėtis šių vargšų tėvelių, juk viskas – tik instinktas.

Reikia tik pamatyti, kaip graudžiai nusikaltęs vyras prašo žmonos atleidimo! Moterį graužia nuoskauda, pyktis, troškimas įskaudinti jį, ji nesuprantate, kodėl jis išdavė.

Jeigu vyras jaučia tą patį, visai nesuvokdamas, kodėl tai pasielgė, patikėkite – kaltė jį graužiau iš vidaus ne mažiau nei moterį nuoskauda. Tik vyriškas skausmas kitoks – jis nesudega emocijų ugnyje kaip moterų. Jam skaudės ilgiau, o žaizdos gis lėčiau. Jeigu jis tikrai myli moterį – maldaus atleidimo prie jos kojų, pamiršęs savo vyrišką išdidumą. Moters protas sakys jai – ne, o širdis – taip. Viskas taip sudėtinga.

Moterį draskys klausimas: taip ar ne? Išdavė – reikia skirtis, kitas išduos – vėl skirtis, trečias vyras išduos –vėl teks skirkis. Taip per savo gyvenimą galima pakeisti dešimt vyrų. Juk visi žinome, kad žmonės nesikeičia, reiškia, išeitis viena – skirtis.

„Štai čia jūs klystate, mielos moterys!“, – sako psichologai. Žmonės keičiasi, bet tam reikia sukrėtimo. Psichika mus saugo nuo permainų, juk mes augome ir buvome auklėjami, susiformavome į tam tikrą asmenybės tipą, o jos pakeitimas – tai asmenybės suskaldymas, ir psichika mus gina nuo to. Bet ji nesugeba apsaugoti mūsų nuo kritiškų situacijų, tada padeda mums pasikeisti.

Metalas tampa tvirtesni po terminio apdorojimo. Grūdinant metalo struktūra visiškai pakinta. Tas pats ir su vyrais. Suteikite jiems galimybę išgyventi galingą sukrėtimą. Po grūdinimo jie pasikeičia.Vyro akys parodys struktūros pokyčius, juk jos nemeluoja. Tokiu atveju antrąjį šansą suteikti reikia, ir jis bus geriausias sprendimas moters gyvenime. Vyras sužinos jos vertę ir bijos prarasti iki gyvenimo pabaigos.

Jeigu moteris nesugebėjo „apdoroti“ vyro ir jis nebuvo užgrūdintas, o tik sušilo ir pašnypštė, panardintas į šaltą vandenį, tai antrojo šanso suteikti neverta. Nes jis pavirs dvidešimtuoju. Svarbiausia, ką moteris turi suprasti – šansas tik antras, ir viskas.. Net nebandykite grūdinti to paties metalo du kartus, tai visiškai beprasmiška, neišmintinga ir neekonomiška – kaštai tik augs, o gaminys vis prastės.

Kitas atvejis, kai vyras muša moterį žaidžia azartinius žaidimus, įniko į narkotikus, yra baisus žmogus ar tiesiog patologinis nevykėlis, kuris tempia žmoną į dugną. Psichologai niekaip nesupranta, kodėl moteriai duoti antrą šansą tokiam pagarbos nevertam „žmogėnui“ kur kas lengviau nei atleisti už neištikimybę.

Moterys taip mėgsta gailėtis. Jei vyras sugeba sukelti joms gailesti., tai jos atleis jam už smurtą, pačios sugalvos pateisinimą, kodėl jis taip padarė, kodėl pakėlė ranką. Atleis jam iki kito karto. Dažniausiai tokiam vyrui nieko nereikia daryti – paprastai jis net neprašo antrojo šanso, moteris pati išteisins jį, net nepranešdama jam apie tai.

Tiesa, visos draugės apie tai žinos, tėvai ir bendradarbiai. Ji papasakos visiems, išskyrus jį patį ir kankinsis pusę gyvenimo. Tokios tos moterys! Dekabristų žmonos. Deja, šie vyrai – ne dekabristai, jie neverti jų aukojimosi, todėl neverta kurti sau privataus pragaro.

Jeigu jus sulaiko gailestis – išeikite. Jis net ne iš karto supras, kad jūs jį palikote. Žinoma, ir vyras iš nevykėlių kategorijos gali ateiti ir prašyti moters suteikti antrą šansą – galimybę kurti antrąją „Privataus pragaro“ seriją. „Jokiu būdu nesuteikite tokiam vyrui dar vieno šanso!. Vykite šalin bet kokias mintis apie grįžimo galimybę. Jūsų atsakymas tegali būti vienas – ne!“ – pataria psichologai.

Šios kategorijos vyrai niekada nepasikeičia – jie eina prašyti antrojo šanso, kad susigrąžintų sau buvusį komfortą. Moteris tokiam vyrui nesvarbi, jam svarbu, kad ji tarnautų toliau, kad jį aprūpintų. Paprastai toks vyras nemyli moters, tik ja naudojasi. Jam ji – tarnaitė, pajamos, padavėja, virėja, skalbėja ir cheminio valymo specialistė viename asmenyje. Jam nusispjauti į moterį, todėl moteriai patartina taip pat nusispjauti, bet ne į jį – tokie vyrai būna labai kerštingi.

Parengė Gražina Vasiliauskienė

alfa.lt

Paskelbta: 2012.05.22