Dabarprisijungę:
64 106
  Pažintys Paieška Forumas Pokalbiai SMS pažintys Pramogos

Meilė darbe: kaip atpažinti?

Kartais meilė įsižiebia ir darbo vietoje. Ir pasirodo, ne taip jau retai: kas trečios poros santykiai užsimezga biure. Tačiau kad kolegos virstų pora, jų dažnai laukia sudėtingas, jaudinantis etapas. Reikia atrasti vienam kitą ir nuslėpti nuo kitų bendradarbių, kad bręsta aistra.

Svarbiausia išsipildžiusios meilės sąlyga: turime apskritai pastebėti tą, kuris paslapčia šnairuoja į mus. Deja, darbe mes dažniausiai būname akli kitiems.

Kodėl vyrams ir moterims sunkiai sekasi atpažinti meilės ženklus?

„Galbūt tai priklauso nuo to, kad žmogus instinktyviai žino, jog meilė darbo vietoje visada susijusi su tam tikrais keblumais. Kas, jei nepasiseks? Arba dar blogiau, jei suklysime ir teks vis tiek toliau dirbti kartu? Kaip nemalonu!“ – sako vokietė porų santykių ekspertė, knygos „Flirtas ir įsimylėjimas“ autorė Nina Deissler.

Kaip elgiasi įsimylėję vyrai ir moterys? Ar yra skirtumų?

„Vyrų ir moterų elgesys iš tiesų labai skiriasi. Jei vyrai dažniausiai bando parodyti save kuo geresnėje šviesoje ir tampa „nepastebimai įkyrūs“, tai įsimylėjusios kolegės pasidaro kone priešiškos darbinio geismo objektui, nes jos jokiu būdu nenori rizikuoti, kad kolega pastebėtų, jog jos įsimylėjusios“, – aiškina ekspertė.

Kad ateityje galėtumėte lengvai atpažinti meilės požymius, Nina Deissler sudarė dažniausių flirto signalų sąrašą.

MOTERIMS

Simptomai, kurie rodo, kad kolega jus įsimylėjęs:

1. Savaitgalio tyrimai. Kolega įtartinai dažnai klausia, ką slapta meilė veiks ar veikė savaitgalį. Tai jis daro, žinoma, norėdamas išsiaiškinti, ar dama turi draugą ir ar galėtų su ja kartu ką nors nuveikti.

2. Jis ieško artumos. Jis nuolat užeina asmeniškai aptarti dalykų, kuriuos galima per porą sekundžių išsiaiškinti telefonu ar elektroniniu paštu. Be to, jis dažnai prašo jos patarimo ar nuomonės įvairiais klausimais, susijusiais su darbine kasdienybe.

3. Jis užfiksuoja smulkmenas. Jis pastebi, kad kolegė buvo kirpykloje. Taip pat tokie dalykai kaip nauja suknelė jam neprasprūsta pro akis.

4. Eina kartu pietauti. Jis dažnai teiraujasi, ar ji eis valgyti ir kada, kad galėtų prie jos prisijungti ir kartu praleisti pietų pertrauką.

5. Asmeninis skelbimas. Jis dažnai kalba apie tai, koks jis puikus vyras. Pasakoja, ką patyrė, ką pažįsta, kokį automobilį vairuoja ir panašiai. Jis tarsi stengiasi pasakyti: imk mane, nes su manimi tau tikrai niekada nebus nuobodu!

6. Galima būtų kartu... Jis pamini (tariamai) tarp kitko, kad dar nesugalvojo, ką veiks savaitgalį. Užsimena, kad puikiai gamina valgį, stengdamasis įpiršti jai gerą idėją tuo įsitikinti.

7. Pagalbininkas visais atvejais. Jis dažnai siūlo kolegei savo pagalbą – net ir ten, kur nesiekia jo darbinė kompetencija. Aišku, tai jis daro tam, kad parodytų, ką jis sugeba ir koks yra vertas meilės.

VYRAMS

Simptomai, kad kolegė įsimylėjo:

1. Ji dedasi abejinga. Ji kalbasi su visais kitais kolegomis daugiau nei su juo. Kai jis ją užkalbina, ji sutrinka ar net nurausta. Įsimylėjusios moterys dažnai baiminasi, kad joms ant kaktos būna parašyta, kai jos kam nors simpatizuoja, todėl su tuo asmeniu dažniausiai elgiasi pabrėžtinai šaltai.

2. Ji negali nuryti kąsnio. Kai vyras eina papietauti su įsimylėjusia kolege, ji negali nuryti kąsnio, iš susijaudinimo beveik nieko nevalgo . Nepaisant to, visą laiką ji daugiau žiūri į lėkštę nei į pašnekovo akis.

3. Slaptos pastangos būti šalia. Ji pastebimai dažnai atsiranda netoliese kiekviena įmanoma proga (pavyzdžiui, per pasitarimą, kuriame jai nereikia dalyvauti). Ji stengiasi atsidurti kolegos akiratyje, kad jam kristų į akis ir, žinoma, galėtų su juo švelniai paflirtuoti.

4. Gina savo simpatiją. Ji užstoja jį, kai viršininkas ar kolegos bando sukritikuoti. Kai kiti giria jos simpatiją, tai ji ima liaupsinti jį ypač karštai. Toks elgesys būdingas neabejingoms moterims, jos tarsi stengiasi pasakyti: „Aš esu tavo pusėje!“

5. Atmeta komplimentus. Kai vyras jai pasako komplimentą, ji išsigina, tačiau kitą dieną ateina dar kruopščiau išsigražinusi – be jokios abejonės, ji nori patikti savo slaptai meilei.

6. Užmaskuoti komplimentai. Ji klausinėja jo dalykų, kuriuos kiti geriau išmano – ir ji pati tai žino, bet tokiu elgesiu nori parodyti savo geismo objektui, kad jaučia jam simpatiją ir jį vertina labiau už kitus kolegas. Tai – moteriškas komplimentų sakymo būdas.

7. Bendri viršvalandžiai. Ji užsibūna ilgiau biure, kai mylimajam tenka dirbti viršvalandžius, nes slapta tikisi, kad vyras išdrįs ją užkalbinti.

Parengė Gražina Vasiliauskienė

alfa.lt

Paskelbta: 2012.05.04