Dabarprisijungę:
526 620
  Pažintys Paieška Forumas Pokalbiai SMS pažintys Pramogos

„WOO“ koncertuos Hagos elektroninės scenos žvaigždė Orgue Electronique.

Kol Vilniuje vyksta tokie dalykai, kokie dėsis bare-klube „WOO“ vasario 1 d., tol Lietuva gali save drąsiai laikyti regiono elektroninės muzikos sostine. Tą vakarą už savo aparatų stos Orgue Electronique (mama jį vadina Brianu Chinetti), Olandijos talentas iš Hagos electro-nikų būrio.

Tai jau ketvirtas kartas, kai gyvų pasirodymų serija „Natūraliai“ pristato atlikėją nuo šio tulpių (ar tinkamas čia augalas parinktas?) šalies miesto – Vilnius jau patyrė ir gero Orgue draugelio Legowelt koncertą, ir glaudžiai su jais susijusio suomio Bangkok Impact pasirodymą, ir Alden Tyrell pavarymus. Ir vėl gyvai.

Legowelt ir buvo tas žmogus, kuris pastūmėjo Orgue į tą malonią muzikos kūrybos balą, iki tol jis praleido visą vaikystę išsižiojęs klausydamasis italo ir electro radijo stočių, vėliau studijavo režisūrą. Kaip susitiko, taip negali išsiskirti.

Nors dažnai Orgue Electronique bando sprausti į įmantriai skambančių stilių rėmus - electro, sleazy electronic disco, staccato electronic funk ir Chicago house – jis pats to labai nesureikšmina ir sako, kad muzikoje svarbiausia aistra.

„Mano muzika gali būti bet kas. Ji gryna, ji funk, ji soul, ji tikra... Ji tarnauja tik tikrajai muzikos esmei – aistrai“, vakarėlio organizatoriams duotame interviu aiškino Sintezatorius (būtent taip reikėtų versti jo pasivadinimą).

Kartu su Orque Electronique tą vasario 1-osios vakarą gyvai dar pasirodys ir lietuviškai kalbantys Moondisco nuo Techstylism bei Endis VSG, o padydžėjaus Metal On Metal narys Kym Wilde.

Jeigu kas nors neturi žalio supratimo, apie ką yra tas Orgue Electronique, susipažinti su jo kuriama muzika gali nuėję šiais adresais - www.myspace.com/orgueelectronique ir www.orgue-electronique.nl/. Ten pat galima rasti ir brutalios sintezatorių pornografijos.

Elektroniniais vargonėliais arba tiesiog sintezatorium (taip reikėtų versti Orgue Electronique) save pavadinęs bičas davė interviu vakarėlio organizatoriams.

Ar tai pirmas kartas, kai atvyksti į Rytus, į Vodkos juostą (The Vodka Belt)? Ką žinai apie Lietuvą?

Taip, tai pirmas kartas. Nedaug žinau apie Lietuvą, išskyrus tai, kad ji yra numylėtosios Vodkos juostos dalis. Ir jūs turite aukščiausią dangoraižį Baltijos šalyse. Tai yra cool.

Ar žinojai, kad lietuviai tokie svetingi, kad užglėbesčiuoja iki mirties? Ir electro Vilniuje yra labai svarbus reikalas. Nebijai?

Užglėbesčiuoja? O mama... Olandijoje mes retai taip darome, mes esame šiek tiek hmm..., konservatyvūs kas dėl kūniško kontakto. Mes glėbesčiuojamės su nepažįstamaisiais tik kai esame girti. A, taip, teisingai, Vodkos juosta. Na, tuo atveju yra žinomas, visame pasaulyje naudojamas posakis: Lietuvoje daryk taip, kaip lietuviai daro. Aš taip ir padarysiu.

Mes ne itin daug girdime apie tai, kas vyksta rytinėse Europos dalyse. Mums tai vis dar nežinoma teritorija. Tiesa, žinau kelis atlikėjus, kurie grojo Vilniuje, ir jiems labai patiko. Mano draugas Legowelt grojo Vilniuje anksčiau (birželio mėnesį – red.past.) ir jis buvo labai entuziastiškas, kai aš pasakiau, kad aplankysiu jūsų miestą. Aš pasitikiu jo nuomone, todėl taip bijau, kad tuoj privarysiu į kelnes.

Kokie metai pasaulio elektroninei muzikai bus 2008-ieji?

Mūsų dienomis, kai kiekviename miegamajame stovi krūvos technikos, kiekvienas gali būti menininku. Tad dabar yra pats laikas, kai aistra turėtų atskirti muzikos frykus nuo hipsterių, mados besivaikančių. Jokio haipo, jokio purizmo, jokio konsumerizmo, jokių taip, jokių ne, jokių nesąmonių. Tik nekontroliuojama gryna aistra.

Tave statė į rėmus kaip electro, sleazy electronic disco, staccato electronic funk ir Chicago house atlikėją. Ar taip kalbantys žmonės yra teisūs?

Manau, kad darau visko po truputį, nors per paskutiniuosius 5 metus mano muzikoje pabrėžtinas Chicago house stilius, sumaišytas su trupučiu Detroit techno, disco ir visais tais dalykais. Man labai patinka hausas. Tai jausmingas stilius, kurio šaknys yra iš disco, soul, new wave, electro... Mano muzika gali būti bet kas. Ji gryna, ji funk, ji soul, ji tikra... Ji tarnauja tik tikrajai muzikos esmei – aistrai.

Kokie santykiai yra tarp Hagos elektroninės scenos atlikėjų? Jūs kaip gauja, kaip šeima, kaip komuna?

Ne visi mes matomės dažnai, mes tik kalbam forumuose arba susitinkam vakarėliuose. Vieninteliai žmonės su kuriais aš kalbuosi beveik kasdien yra Legowelt, TLR, Kassen ir Sendex. Todėl scena kaip tokia neegzistuoja, bent jau man. Jeigu scena turi būti kaip nors apibūdinta, tai – „panašūs protai“. Mes patiekiam muziką, tai mus ir riša.

Ar tiesa, kad tu kuri filmus? Apie ką jie? Apie susvetimėjimą šokių aikštelėje?

Studijavau režisūrą, tačiau aš pasiklydęs muzikoje, išskyrus kelis mažus dalykus televizijai – tai viskas, ką aš darau su kamera. Kurti ir filmus, ir muziką būtų lyg bandyti padalinti dėmesį dviems nepaprastai valdingoms žmonoms. Bloga idėja. Galbūt vieną dieną aš būsiu pakankamai vyriškas, bet ne dabar.

Svetimas ar Grobuonis?

Sunkus klausimas. Sakyčiau, Grobuonis. Jis panašesnis į žmogų.
Paskelbta: 2008.01.24