Dabarprisijungę:
46 56
  Pažintys Paieška Forumas Pokalbiai SMS pažintys Pramogos

Palangos Gintaro muziejuje - Žolinių vakaras muzikos gurmanams.

Vertinantiems netradicinius muzikinius projektus ir profesionalų šiuolaikinį meną - puiki proga Žolinių vakarą praleisti Lietuvos pajūryje. Rugpjūčio 15 d., šeštadienį, 20 valandą, legendiniame Palangos Gintaro muziejuje bus galima išgirsti naują žinomo kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto muzikinį projektą „To The Skies“. Jis viešai bus atliktas pirmą kartą. Beveik visoje Vakarų Europoje, Rusijoje, JAV, Kuboje ir Argentinoje koncertavęs 23-erių metų „Naujų idėjų kamerinio orkestro“ (NIKO) įkūrėjas G. Gelgotas surengs savo pasirodymą Palangos Gintaro muziejuje. Maestro Gintaro Rinkevičiaus mokinys neslepia, kad savo koncertais siekia pakeisti stereotipais apipintą požiūrį į akademinį meną.

Koncertavo prestižinėje Londono koncertų salėje

Prieš trejus metus įsteigto NIKO meno vadovas ir dirigentas didžiuojasi prieš kelis mėnesius su savo orkestru pasirodęs gerai žinomame Britanijos tarpdisciplininių menų festivalyje "Accidental festival 2009". Menininkus iš viso pasaulio sukviečiantis renginys vyko prestižinėje koncertų salėje pačiame Londono centre "The Roundhouse".

Dažniau svetur nei Lietuvoje koncertuojantis Gediminas šį savaitgalį suteiks retą progą pirmiesiems išgirsti nepaprastą muzikinę premjerą. Tarptautinių konkursų laureato kuriamo muzikinio performanso „To The Skies“ metu scenoje kartu pasirodys ir prestižinėje Nacionalinėje Paryžiaus konservatorijoje studijuojanti smuikininkė Justina Zajančauskaitė bei elektroninės muzikos kūrėjas, pasivadinęs Corbie pseudonimu.

Modernus požiūris į klasiką

Didelio dėmesio Lietuvoje ir Europoje sulaukiantys Gedimino Gelgoto kuriami muzikiniai projektai išsiskiria kūrybinio braižo savitumu, subtilumu bei moderniu muzikos pateikimu. Naujame savo performanse „To The Skies“ jaunasis kompozitorius pats improvizuos balsu ir fortepijonu, pritariant smuikui bei šiuolaikinės elektroninės muzikos garsams.

„Mano idėja yra pakeisti stereotipinį požiūrį į akademinį meną“, - ryžtingai teigia į šimtus metų skaičiuojančią klasikinę muziką moderniai pažvelgęs G. Gelgotas. - Savo projektais siekiu parodyti šiandieniniam klausytojui, kad šiuolaikinė akademinė muzika – tai nebūtinai nelogiška nesuprantamų triukšmų lavina. Tai gali būti estetiška, gražu, priimtina ir įsimintina,“ – tęsia talentingasis kūrėjas.

Bilietus į Gedimino Gelgoto projekto „To The Skies“ pirmąjį atlikimą platina BILIETAI LT.
Paskelbta: 2009.08.11