Сейчасонлайн
262 308
  Знакомства Форум Беседы СМС знакомства Развлечения

7 tobulo melo taisyklės

 Sakyti tiesą lengva ir paprasta. Tačiau kartais tiesa būna pavojinga. O nemokantis meluoti žmogus greitai išsiduoda. Jeigu prieš atsakydamas į klausimą pašnekovas pažvelgia į dešinę, reiškia, jis sąžiningai bando prisiminti smulkmenas. Jei gėdingai šnairuoja į kairę – meluoja! Jeigu jo vyzdžiai laksto iš vienos pusės į kitą – melas žada būti globalinis.

Stenkitės neišsiduoti tokiomis smulkmenomis, ir įsidėmėkite kelias idealaus melo taisykles.

1 taisyklė. Kad ir kaip banalu – pasakykite kuo daugiau tiesos.

Kiekvienoje neįtikėtinoje istorijoje turi būti realus pagrindas, o iš niuansų ir pakoreguotų dalykų galite traukti sau naudą. Arba bent akimirkai patikėkite tuo, ką sakote, kad ir kokie niekai tai atrodytų. Saviįtaiga apskritai yra geras dalykas, su ja galima apgauti net melo detektorių.

2 taisyklė. Jei tenka meluoti, sakykite dalykus, maksimaliai artimus tiems, kuriuos nori išgirsti pašnekovas. Blogiausiu atveju meilikaukite.

Pavėlavus pusantros valandos į darbą, neverta su įkvėpimu pasakoti apie kamščius (devintą valandą ryto šeštadienį) ar apie užlietą kaimynę iš apačios, kurią dar reikėjo palydėti į polikliniką. Galima nuleidus akis tyliai pasakyti, jog pusę nakties ieškojote internete medžiagos būsimai konferencijai ir nepastebėjote, kaip prabėgo laikas. Viršininkas atsileis matydamas tokį atsidavimą darbui, o apsiblaususias nuo miego akis palaikys pavargusiomis po bemiegės nakties.

3 taisyklė. Kuo dažniau susitinkate su žmogumi, tuo mažiau jam meluokite.

Svarbiausia įsiminti, ką primelavote. Kitaip į draugės klausimą, kaip susiklostė santykiai su tuo vaikinu, kurio nuotrauką buvote radusi internete, jūs sutrikusi negalėsite prisiminti kokią versiją praeitą kartą padiktavo moteriškas išdidumas.

4 taisyklė. Nesigėdinkite pagražindami nuobodžią kasdienybę, išgalvodami mažyčių istorijų apie sutiktus praeivius ar mokslo draugus.

Įdomaus pašnekovo reputacija dar niekam nepakenkė, net jei apie tą melą kaip nors susigaudys klausytojai, jie nesupyks, kad norėjote juos palinksminti. Mažas patarimas: nevaizduokite savęs tokiuose pasakojimuose supermenu ar superžvaigžde, kalbėjimas apie save greitai visiems nusibosta.

5 taisyklė. Meluokite žmonėms, kurie dėl jūsų nerimauja: tėvams, seneliams ir per daug atsakingiems vyresniems draugams.

Sutikite, kad mamai nereikia žinoti, jog jos duktė gerokai įkaušusi po smagaus vakarėlio trečią valandą nakties viena gatvėje susistabdė mašiną. Geriau tegul mama manys, jog padorūs klasės draugai palydėjo ją namo dar prieš vidurnaktį, kad iš ryto nepramiegotų į darbą.

6 taisyklė. Savo antrajai pusei meluokite tik kraštutiniu atveju.

Žmogų, su kuriuo gyvenate šalimais, sunku apgauti. Pirmiausia paklauskite savęs, ar atpažintumėte apgaulę, jei brangusis stengtųsi nuslėpti tiesą? Jei taip, tai geriau nebandykite meluoti, nes kitas gali būti ne mažiau įžvalgus ir perpratęs jus.

7 taisyklė. Jeigu jus pagavo meluojant, neneikite visko, geriau pripažinkite, kad ne viskas, ką pasakėte, gryna tiesa.

Nepamirškite iškart pabrėžti motyvą, kodėl sumelavote: „norėjau, kaip geriau“, „nenorėjau gadinti nuotaikos“, „nemaniau, kad tai taip reikšminga.“ Svarbiausia: „ateityje sakysiu tik tiesą ir nieko daugiau“.

Parengė Gražina Vasiliauskienė

alfa.lt

Опубликовано:2012.01.13