Dabarprisijungę:
176 334
  Pažintys Paieška Forumas Pokalbiai SMS pažintys Pramogos

Pavasarį „Woo“ pradės audiovizualiniai santykiai.

Lietuvą ir Estiją skiria ne tik tik siauras latviškas žemės lopinėlis, bet ir neatrasti bendravimo klodai... Vienas toks susipažinimo su kaimynų pasiekimais seansas vyks kovo 1-ąją „WOO“. Pradėkim nuo kiek tolimesnės praeities. Mūsiškė vidžėjų komanda RÜT RÜT, daugelio vakarėlių puošmena ir vieni iš serijos GO GAGA kūrėjų, prieš kurį laiką nusprendė užimti, kas neužimta, tiesa, aplinkiniu būdu. „Riūtriūtai“, ieškodami sąlyčio taškų su kaimynais, nulėkė į festivalį „PixelAche“ Suomijoje, Helsinkyje. Ten viename iš seminarų išvydo pristatymą to, kuo jau daugiau nei penkeri metai gyvena kolegos estai – audiovizualinio meno platformos, kūrybinių dirbtuvių, paskaitų ir renginių festivalio „Plektrum“.


Viskas greitai išsivystė iki to, kad RÜT RÜT svečiavosi ir pačiame „Plektrum“. Už malonų – maloniu, tad penkiskart įvykusio „Plektrum“ atstovai VJ komanda „Propaganda“ ir pora didžėjų žvilgsniais jau išmatavo atstumą iki Vilniaus. Kovo 1-ąją, kaip paskubėjau išduoti antrame straipsnio sakinyje, jų audiovizualinius stebuklus akimis gaudysim „WOO“.

Du estai – į Vilnių atvyksiantis Emer bei jo draugas Gruuver prieš bene penkerius metus atsidūrė Vokietijoje. Ten ėmė ragauti neuždraustų minimal techno vakarėlių vaisių, vėliau nusprendė, kad tik dalyvauti – per mažai, pasivadino „Propagand“, dar po kurio laiko atrado besimainančio paveikslo kūrybos šokių metu kaifą. Kita būsima „WOO“ svetė tuo metu rezidavo Amsterdame, ten ir įsimylėjo vizualinę klubinės kiltros pusę… Grįžęs į Estiją Emer vidžėjavo vienas, kol jo nepričiupo taip pat parvykusi Iti. Drauge bėgančius audiovizualinius menus jie kuria jau daugiau nei dvejus metus.

Anot Emer, vidžėjus šiandienos vakarėlyje – būtinybė, nes visas mūsų gyvenimas tiesiog perpildytas multimedija, nebeužtenka vien girdėti, matyti, skaityti atskirai. Žmonės, sako jis, apskritai nebeskaito, todėl daug lengviau juos „pričiupti“ paveikslėliais. O jei jie dar „susigroja“ su girdima muzika… Taigi, priduria kolegė Iti, prie kieto didžėjaus ir išprotėjusios minios dar pridėjus akylą vidžėjų, išgaunamas maksimalus efektas.

„Propaganda“ vidžėjų įkvėpimo šaltinis – viskas, kas juos supa, pradedant asmenine nuotaika, baigiant žmonėmis ir muzika renginyje. Jie sutraukia viską, perkošia per sielos filtrus ir įmantrių elektroninių žaisliukų pagalba iškart atvaizduoja taip, kad diskotekininkų akys pačios prisiklijuoja prie projektoriaus ar sienos. Beje, apie žaisliukus – Emer tikina, kad vidžėjavimas – labai prabangus hobis! O mes juk vertinam pastangas, ar ne?

Na, ir tam, kad galutinai prisimintum – labiau vidžėjų, nei didžėjų vakarėlis „WOO“ vyks pirmąją pavasario dieną. Klubo erdves videoplokštumomis skaidys svečiai iš Estijos „Propaganda“, idėjos autoriai RÜT RÜT, jų kolegos „Vodka Jugend“ bei ne iš kelmo spirtoji Vesta VJ. Žinoma, vaizdai bendraus su garsais, kuriuos skleis minimalaus kirpimo DJ Nostra, kaunietis ne lakūnas Antanas Gustaitis ir estai Jaagup Jalakas bei straipsnyje minėtas Enar „Rakett“ Essenson. Abu jie tampriai susisaistę su festivaliu „Plektrum“, kurio garbei ir pavadinta kovo 1-osios naktis – tiesiog „Plektrum Night“.

Ar viskas aišku? Pasigardžiuokite intymesnėmis detalėmis apie nakties dalyvius internete:

www.festival.plektrum.ee
www.myspace.com/plektrumfestival
www.myspace.com/itionloll
www.myspace.com/rutrutspacespace
www.myspace.com/jalakas
Paskelbta: 2008.02.20